Květen 2014 697,89

Debata v Topičově salonu 20. 3. 2012

Čeští krajináři jako sběratelský fenomén

Březnová debata z cyklu O sběratelství z různých stran, která se uskuteční v úterý 20. března v pražském Topičově salonu, bude věnována sběratelskému fenoménu, kterým je česká krajinomalba 19. a první poloviny 20. století.

O tomto tématu budou hovořit galerista Miroslav Kroupa, jehož galerie je jedním z lídrů trhu v segmentu umění 19. století, sběratel Václav Kurel, který je respektovaným odborníkem na dílo Václava Radimského, a expert aukční síně Dorotheum Michal Šimek.

termín: 20. března od 18.00
téma: čeští krajináři
debatující: Miroslav Kroupa, Václav Kurel, Michal Šimek
místo: Topičův salon, Národní 9 (1. patro), Praha 1

ADOLF CHWALA: SKÁLY NAD ŘEKOU

olej na plátně / 79 × 105,5 cm / cena: 840 000 Kč / Galerie Kodl 15. 5. 2011
Adolf Chwala je jedním z autorů českého 19. století, které dříve objevili soukromí sběratelé

a trh než historici umění. Jeho první samostatná výstava, připravená Národní galerií, se

uskutečnila teprve loni. Obraz Skály nad řekou je nejdražším Chwalovým dílem prodaným v aukci.