Nábytek a starožitnosti za pár stovek (doslova)

Zezula 16. 6. 2018

Výmluvným svědectvím o nízkých cenách starožitného nábytku jsou vyvolávací ceny zítřejší aukce společnosti Zezula. Artdecové vybavení salonu (dva rozměrné příborníky a menší skříňka) jsou nabízeny za 1 tisíc korun.

Zezula 16. 6. 2018
Salónní sada nábytku, 20. léta 20. stol., 20. léta 20. stol., dva příborníky a menší skřínka,
leštěný ořech, prohýbaná fasáda a převýšená zadní stěna obou příborníků, 260 x 66 x 112 cm,
120 x 58 x 101 cm, 60 x 46 x 68 cm, vyv. cena: 1 000 Kč

Soubor je zdoben ořechovou dýhou a svým tvaroslovím odkazuje k baroknímu nábytku. Největší z trojice skříněk má na šířku 260 cm. Nejde o jediný takto levný kus. Na 4 tisících korun (ceny jsou uváděny bez 20% provize) bude startovat rozkládací secesní stůl a sada šesti židlí. To odpovídá cenám nejlevnějších obdobných sestav v IKEA.

Zezula 16. 6. 2018
Zezula 16. 6. 2018
Stůl a šest židlí, před 1900, dubové dřevo, kožený potah, 110 x 61 (122) cm, vyv. cena: 4 000 Kč

Zajímavou příležitostí jsou také dvě malované skříně z poloviny 19. století, které jsou nabízeny za 2,9 a 5 tisíc korun. Nejdražším nabízeným kusem v této kategorii je intarzovaný barokní tabernákl s vyvolávací cenou 10 tisíc korun.

Malovaná skříň, Pošumaví,  1848, dřevo, 177 x 107 x 57 cm, vyv. cena: 5 000 Kč
Malovaná skříň, polovina 19. stol., dřevo, 187 x 140 x 55 cm, vyv. cena: 2 900 Kč

Motivační vyvolávací ceny má i řada dalších nabízených uměleckých děl a starožitností. Aukce, která se bude konat v sobotu od rána v sídle společnosti v Brně-Pisárka, dohromady čítá více než 900 položek.