Rekordní Šetelík

Panorama Prahy nabízené na březnové aukci Dorothea je dosud největším obrazem Jaroslava Šetelíka. Má šanci stát se též jeho nejdražším dílem.

Obraz má úctyhodné rozměry 94 na 200 cm. Největší Šetelíkovy obrazy, které byly dosud draženy, měly na šířku kolem 130 cm.

Šetelíkovy pohledy na Prahu jsou na aukcích pravidelnými hosty. Ceny se již několik let bez větších výkyvů pohybují v rozmezí od 80 do 130 tisíc korun (ceny jsou uváděny bez aukční provize). Cenový rekord má hodnotu 230 tisíc korun, byl stanoven před dvěma lety na aukci společnost 1. Art Consulting.

Jaroslav Šetelík: Pražské panorama z Petřína

olej na plátně / 70 x 131 cm / cena: 140 000 Kč (bez provize)

Na aukci 1. Art Consulting, která se konala letos v únoru, se několik dražitelů utkalo o obraz Pražské panorama z Petřína. Z vyvolávací ceny 85 tisíc korun se dostal až na částku 140 tisíc korun.

Vyvolávací cena obrazu, který bude dražen v Dorotheu, je 160 tisíc korun. Vzhledem k velkému formátu, malířskému provedení i poměrně neobvyklému úhlu, z nějž je pohled na město malován, by nebylo překvapením, kdyby obraz překonal autorův dosavadní cenový rekord.

Jaroslav Šetelík: Panorama Prahy / olej, plátno / 94 x 200 cm / cena: 160 000 Kč (bez provize)