Top 10 2004

Nejdražší obrazy českých aukcí za rok 2004

Ke koupi deseti nejdražších obrazů roku 2004 by případný zájemce potřeboval 31 milionů korun (všechny ceny jsou uváděny včetně provize). Do přehledu nejsou zahrnuty obrazy Černý pierot od Jindřicha Štyrského (5,52 milionu) a Léda s labutí od Josefa Šímy (4,49 milionu korun), neboť šlo o zmařené aukce.

Josef Šíma: ML / 1927

1 / Josef Šíma: ML / 1927
olej na plátně / 140 x 70 cm
cena: 7 035 000 Kč / 1. Art Consulting 1. 2. 2004

Toyen: Oáza / 1929

2 / Toyen: Oáza / 1929
olej na plátně / 65 x 92,5 cm
cena: 3 441 470 Kč / Antikva Nova Kodl 16. 5. 2004

Emil Filla: Zátiší se sokolem / 1930

3 / Emil Filla: Zátiší se sokolem / 1930
olej na plátně / 73 x 98 cm
cena: 3 395 320 Kč / Galerie Art Praha 24. 4. 2004

Konstantin Korovin: Paříž

4 / Konstantin Korovin: Paříž / kolem 1926
olej na plátně / 81 x 60 cm
cena: 3 392 500 Kč / Meissner & Neumann 23. 5. 2004

Jindřich Štyrský: Mucholapka / 1937

5 / Jindřich Štyrský: Mucholapka / 1937
olej na plátně / 73,5 x 54,5 cm
cena: 3 266 480 Kč / Pictura 24. 10. 2004

Emil Filla: Dívka s růží / 1930

6 / Emil Filla: Dívka s růží / 1930
olej na plátně / 109 x 72 cm
cena: 2 809 920 Kč / Galerie Art Praha 24. 4. 2004

Karel Černý: Hnědý bar

7 / Karel Černý: Hnědý bar / 1941
olej na plátně / 86,5 x 115 cm
cena: 2 508 190 Kč / Galerie Art Praha 4. 12. 2004

Mistr H.: Koncert

8 / Mistr H.: Koncert / 17. století
olej na plátně / 120 x 185 cm
cena: 1 782 500 Kč / Meissner & Neumann 23. 5. 2004

Toyen: Bez zanechíní stop / 1955

9 / Toyen: Bez zanechání stop / 1955
olej na plátně / 76,5 x 91,5 cm
cena: 1 749 900 Kč / Pictura 24. 10. 2004

Jakub Schikaneder: Šítkovské mlýny / 1910–20

10 / Jakub Schikaneder: Šítkovské mlýny / 1910–20
olej na plátně / 75 x 80 cm
cena: 1 495 000 Kč / Meissner & Neumann 23. 5. 2004

Opakované prodeje

2008 Josef Šíma: Léda s labutí
2011 Jindřich Štyrský: Černý pierot
2013 Jakub Schikander: Šítkovské mlýny
2014 Emil Filla: Zátiší se sokolem
2014 Toyen: Bez zanechání stop