Top 10 2006

Nejdražší obrazy českých aukcí za rok 2006

Po šesti letech padl cenový rekord obrazu Zlaté rybičky u okna od Emila Filly. Za více než 8 milionů korun byly v roce 2006 vydraženy hned 4 obrazy. Obraz Josef Čapka Koupel nohou z roku 1921 se stal provním dílem vydraženým na aukci v Česku za více než 10 milionů korun (ceny jsou uváděny včetně provize).

Josef Čapek: Koupel nohou / 1921

1 / Josef Čapek: Koupel nohou / 1921
olej na plátně / 72 × 45 cm
cena: 10 974 000 Kč / Galerie Art Praha 30. 9. 2006

Jindřich Štyrský: Cirkus Simonette

2 / Jindřich Štyrský: Cirkus Simonette / 1923
olej na plátně / 74,5 x 44 cm
cena: 9 460 000 Kč / Galerie Art Praha 23. 4. 2006

Ivana Ivanoviče Šiškina: Před zrcadlem (1870)

3 / Ivana Ivanoviče Šiškina: Před zrcadlem / 1870
olej na plátně / 58 × 39 cm
cena: 8 850 000 Kč / Galerie Pictura 2. 4. 2006

Antonín Procházka: Kopretiny / 1922
4 / Antonín Procházka: Kopretiny / 1922
olej, písek, plátno / 70 × 56,5 cm
cena: 8 378 000 Kč / Galerie Art Praha 2. 12. 2006

Jan Zrzavý: Studně v Locronan III. / 1938
5 / Jan Zrzavý: Studně v Locronan III. / 1938
tempera na lepence / 50 × 116 cm
cena: 6 600 000 Kč / Galerie Kodl 3. 12. 2006

Emil Antoine Bourdelle: Hérakles napínající luk / 1909

6 / Emil Antoine Bourdelle: Hérakles napínající luk / 1909
bronz / 65 × 58 cm
cena 4 680 000 Kč / Dorotheum 4. 3. 2006

František Muzika: Krypta / 1945
7 / František Muzika: Krypta / 1945
olej na plátně / 50 × 70 cm
cena: 3 776 000 Kč / Galerie Art Praha 2. 12. 2006

Jindřich Štyrský: Vrabčí dostaveníčko (1923)
8 / Jindřich Štyrský: Vrabčí dostaveníčko / 1923
olej na plátně / 41 × 33,5 cm
cena: 3 300 000 Kč / Galerie Kodl 3. 12. 2006

Otakar Kubín: Zátiší

9 / Otakar Kubín: Zátiší / 1931
olej na plátně / 62 × 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006

Zdeněk Sýkora: Linie 100

10 / Zdeněk Sýkora: Linie č. 100 / 1992

akryl na plátně / 200 × 200 cm
cena: 2 726 000 Kč / Art CZ 5. 11. 2006