Top 10 2007

Nejdražší obrazy českých aukcí za rok 2007

První dvě příčky v žebříčku nejdražších děl obsadily obrazy Františka Kupky, které se prodaly za 23,2 a 15,8 milionu korun. Ke koupi deseti nejdražších obrazů by letos bylo potřeba již více než 100 milionů korun (všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize).

František Kupka: Élévation IV / 1938

1 / František Kupka: Élévation IV / 1938
olej na plátně / 60 × 66 cm
cena: 23 205 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 10. 2007

František Kupka: Abstraktní kompozice / 1925–30

2 / František Kupka: Abstraktní kompozice / 1925–30
olej, plátno, isorel / 55 × 46 cm
cena: 15 800 000 Kč / 1. Art Consulting 20. 5. 2007

JOSEF ČAPEK: DĚVČE V RŮŽOVÝCH ŠATECH / 1916

3 / Josef Čapek: Děvče v růžových šatech / 1916
olej na plátně / 70 × 52 cm
cena: 14 160 000 Kč / Galerie Art Praha 23. 9. 2007

Jindřich Štyrský: Krajina v oblacích (1925)

4 / Jindřich Štyrský: Krajina v oblacích / 1925
olej na plátně / 100,5 × 64,5 cm
cena: 12 300 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2007

Antonín Procházka: Poprsí muže (1918)

5 / Antonín Procházka: Poprsí muže / 1918
olej na plátně / 69 × 49 cm
cena: 10 620 000 Kč / Galerie Art Praha 23. 9. 2007

Emil Filla: Modré zátiší (1926)

6 / Emil Filla: Modré zátiší / 1926
olej na plátně / 81 × 100 cm
cena: 8 340 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2007

Maurice de Vlaminck: Krajina (1914)

7 / Maurice de Vlaminck: Krajina / 1914
olej na plátně / 81 × 64,5 cm
cena: 6 360 000 Kč / Dorotheum 24. 11. 2007

Emil Filla: Zátiší s artyčokem a mandolínou (1926)

8 / Emil Filla: Zátiší s artyčokem a mandolínou / 1926
olej na plátně / 73 × 92 cm
cena: 6 136 000 Kč / Galerie Art Praha 14. 4. 2007

JOSEF ČAPEK: POLE/BRÁZDY / 1937

9 / Josef Čapek: Pole/Brázdy / 1937
olej na plátně / 35 × 60 cm
cena: 4 680 000 Kč / Dorotheum 24. 11. 2007

Karel Černý: Naříkající ženy (1945)

10 / Karel Černý: Naříkající ženy / 1945
olej na plátně / 110 × 93 cm
cena: 4 130 000 Kč / Galerie Art Praha 9. 12. 2007