Top 10 Boštík

Nejdražší obrazy Václava Boštíka do října 2010

V pražské Městské knihově začala souborná retrospektiva Václava Boštíka, kterou připravil kurátor Karel Srp. Na výstavě je k vidění i velké množství děl ze soukromých sbírek. Přinášíme přehled nejdražších Boštíkových obrazů prodaných v aukcích. Ceny jsou uváděny včetně aukční provize.

1 / VÁCLAV BOŠTÍK: KOMPOZICE VE ŽLUTÉ / 1990
olej na plátně / 115 × 115 cm
cena: 4 484 000 Kč / 1. Art Consulting 3. 2. 2008

2 / VÁCLAV BOŠTÍK: BEZ NÁZVU / 70. léta
olej na plátně / 50,5 × 51 cm
cena: 4 080 000 Kč / Dorotheum 19. 10. 2008

3 / VÁCLAV BOŠTÍK: BEZ NÁZVU / 80. léta
olej na plátně / 50,5 × 50 cm
cena: 2 840 000 Kč / Dorotheum 19. 10. 2008

4 / VÁCLAV BOŠTÍK: KRUH / 1983
olej na plátně / 58 × 58 cm
cena: 1 661 400 Kč / Prague Auctions 9. 11. 2008

5 / VÁCLAV BOŠTÍK: ORANŽOVÝ KRUH / 1988
olej na plátně / 55 × 55 cm
cena: 1 593 000 Kč / 1. Art Consulting 28. 4. 2010

6 / VÁCLAV BOŠTÍK: MLHOVINY / 90. léta
olej na plátně / 50 × 40 cm
cena: 1 416 000 Kč / Galerie U Betlémské kaple 9. 6. 2009

7 / VÁCLAV BOŠTÍK: GEOMETRICKÉ ČLENĚNÍ PLOCHY / 1980
olej, plátno / 90 × 100 cm
cena: 1 239 000 Kč / 1. Art Consulting 28. 1. 2007

8 / VÁCLAV BOŠTÍK: RÝHOVÁNÍ ZELENÉ A FIALOVÉ / 1974
olej na plátně / 100 x 100 cm
cena: 1 146 000 Kč / Prague Auctions 6. 11. 2005

9 / VÁCLAV BOŠTÍK: MLHOVINA
olej na plátně / 50 × 50 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008

10 / VÁCLAV BOŠTÍK: VZNIKAJÍCÍ ČTVEREC
olej na plátně / 50 × 50 cm
cena: 1 062 000 Kč / 1. Art Consulting 18. 5. 2008