Malichova třímilionová studie k plzeňskému reliéfu
26. dubna 2024
Text Chmelařová Marcela | Foto European Arts Investments | Datum 02.12.2013
Na počátku prosince se na trhu objeví svěží přímořská krajina Bohumila Kubišty. Pochází z prostředí chorvatského Pulje, kde malíř několik let působil jako důstojník rakousko-uherské armády. Několik podobných prací se dnes nachází ve veřejných fondech.
Bohumil Kubišta: Krajina u moře / 1913 / olej na kartonu s texturou plátna / 29,5 x 35 cm / vyvolávací cena 2 800 000 Kč |
Bohumil Kubišta: Skalnaté pobřežé (Moře) / 1915 / olej na plátně / 36 x 52 cm / 1. Art Consulting 28.1.2007 / cena: 3 658 000 Kč |
Kromě cenné Kubištovy přímořské malby lze v katalogu nalézt například dva zajímavé krajinářské pastely Vlastislava Hofmana, drobný Betlém Josefa Wagnera z litého bronzu, dvojici geometrizujících akvarelů Huga Demartiniho nebo nedostupný drobný lept Provazolezci Ludovíta Fully.
Bohumil Kubišta: Pulje / 1912 / olej na plátně / 110 x 144 cm / Východočeská galerie v Pardubicích |
26. dubna 2024European Arts 28. 4. 2023, Galerie Kodl 26. 5. 2024
24. dubna 2024Auktionshaus im Kinsky, Vídeň 24. 4. 2024
19. dubna 202426. dubna 2024
24. dubna 2024
22. dubna 2024
14. srpna 2023
31. března 2023