Top 10 Kubín

Music Hall Bobino Otakara Kubína v aukčním rekordu

V lednové aukci Adolf Loos Apartment and Gallery se prodalo výjimečné rané plátno Otakara Kubína v novém autorském aukčním rekordu. Obraz původem ze sbírky Františka Čeřovského koupil dražitel na sále za vyvolávací cenu 5 milionů korun včetně provize.

Nejzásadnější malba Otakara Kubína, která se u nás zatím objevila v aukci (více o její provenienci a historii zde) téměř dvojnásobně překonala dosavadní český malířův aukční rekord.

Vysoká cena obrazu Music Hall Bobino, vystavovaného desetiletí také pod hlavičkou Národní galerie, se odvíjí od jeho zcela specifického postavení v rámci Kubínova díla (o autorovi více zde). Jiné dvě zajímavé rané Kubínovy práce se před časem dražily v Londýně, na našem trhu se následně zatím neobjevily (zde).

Všechny ceny jsou uváděny včetně aukční provize.

Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910
1 / Otakar Kubín: Music Hall Bobino / 1910
olej na plátně / 87 x 73 cm
cena: 5 082 000 Kč / Adolf Loos Apartment and Gallery 22. 1. 2014

2 / Otakar Kubín: Zátiší / 1912 - 14

olej na plátně / 62 x 80 cm
cena: 2 880 000 Kč / Dorotheum 20. 11. 2006

takar Kubín: Krajina z jižní Francie
3 / Otakar Kubín: Krajina z jižní Francie

olej na plátně / 65 x 121 cm
cena: 1 416 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 12. 2007

Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945
4 / Otakar Kubín: Vesničané z Auvergne / 1945

olej na plátně / 81,5 x 66 cm
cena: 1 320 000 Kč / Meissner - Neumann 24. 3. 2013

Otakar Kubín: Ležící dívčí akt
5 / Otakar Kubín: Ležící dívčí akt

olej na plátně / 89 x 116 cm
cena: 1 121 000 Kč / 1. Art Consulting 7. 10. 2007

Otakar Kubín: Akt na židli / 1943
6-8 / Otakar Kubín: Akt na židli / 1943

olej na plátně / 100 x 64,5 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Pictura 31. 5. 2012

Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921
6-8 / Otakar Kubín: Umírající mladík / 1921

olej na plátně / 146 x 114 cm
cena: 1 140 000 Kč / 1. Art Consulting 10. 11. 2010

Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929
6-8 / Otakar Kubín: Jezero Siguret / 1929

olej na plátně / 73,5 x 92 cm
cena: 1 140 000 Kč / Galerie Kodl 15. 5. 2011

Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí
9-10 / Otakar Kubín: Stolní zátiší s kyticí

olej na plátně / 81 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 2. 12. 2012

Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948
9-10 / Otakar Kubín: Stojící dívčí akt / 1948

olej na plátně / 80 x 65 cm
cena: 1 080 000 Kč / Galerie Kodl 19. 5. 2013