ART+, vše o trhu s uměním
Červen 2022 1785 

Nové číslo art+antiques / 2016-11

listopad 2016

Výřez z obrazu Karla Holna Cirkus (Fotbalové hřiště) z roku 1920 na obálce listopadového čísla art+antiques zve k návštěvě ostravské výstavy V novém světě: Podmínky modernity 1917–27.

Třetí ze série velkých výstav nabízejících nový pohled na českou modernu (Sváry zření, 2008–09; Černá slunce, 2011–12) připravil pro ostravský Dům umění opět Karel Srp. Výstavu v obsáhlém textu představuje Tomáš Murár, doktorand pražské katedry dějin umění. 

art+antiques

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  listopad 2016

Ve formě profilového rozhovoru je v čísle představována Edith Jeřábková, která je patrně nejvýraznější kurátorkou střední generace. Aktuálně je podepsána pod výstavou nejmladšího umění v Národní galerii Against Nature. Současně působí jako pedagožka na pražské VŠUP, kde je asistentkou v sochařském ateliéru Dominika Langa.

Hlavní téma čísla je tentokrát architektonické. Karolina Jirkalová recenzuje novostavbu komunitního centra na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Druhý rozhovor čísla pak Filip Šenk vedl s anglickým architektem Adamem Carusem z ateliéru Caruso St John, který letos získal Stirlingovu cenu britské asociace architektů za nejvýraznější novou realizaci a jehož výstavu aktuálně hostí českobudějovický Dům umění.

Z recenzí zmiňme články o nové expozici v muzeu Kolumba v Kolíně nad Rýnem, o výstavě Loni v Marienbadu v Galerii Rudolfinum nebo o letošní výstavě finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého.

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...