Staří francouzští mistři v Paříži

Louis Grandchamp des Raux nabídl svoji sbírku Sotheby‘s

Nestává se každý měsíc, že se na trh dostane výjimečně vkusně a citlivě poskládaná sbírka. Louis Grandchamp des Raux se rozhodl nabídnout svou kolekci francouzského výtvarného umění 17. a 18. století. Kolekce propagovaná jako „nejvýznamnější sbírka tohoto typu nabízená v aukci za několik posledních desetiletí“ jde do dražby 26. března pod záštitou pařížské Sotheby’s ve spolupráci s domy Arcurial a Cabinet Turquin.

24. března 2015

Poslední z Osmy

Poslední z Osmy

Pictura 25. 3. 2015

Na klíčovém vystoupení skupiny Osma v dubnu 1907 vystavoval společně se známými malíři klasické moderny i německo-český autor židovského původu Max Horb (1882–1907). Legendární výstava pro něj byla první a současně poslední v životě. Zemřel ještě...

20. března 2015
Dílo měsíce: brněnský Muzika

Dílo měsíce: brněnský Muzika

Figura v krajině / 1932 / olej na plátně / 43 x 73 cm / cena: 2 450 000 Kč (+ 20% provize)

Nejvýraznějším prodejem uplynulého měsíce se nemohla stát jiná práce než surrealistické figurální plátno Františka Muziky, jemuž se po desetiletí obdivovali návštěvníci stálé expozice Moravské galerie v Brně. Na únorové aukci Sýpky o tuto výraznou...

20. března 2015
Petr Brandl a staří mistři

Art Antiques  Petr Brandl a staří mistři

Nově objevený obraz v nabídce European Arts

Díla starých mistrů se na trhu objevují jen ojediněle a rozhodně nepatří mezi nejdražší položky českých aukcí. Jedním z hlavních důvodů omezeného sběratelského zájmu je problém autorského určení. Zatímco běžnému návštěvníkovi galerií se otázka, zd...

17. března 2015
Chirico, Špála, Schikaneder

Chirico, Špála, Schikaneder

European Arts 21. 3. 2015

Březnová aukce European Arts nabídne bezmála 300 položek, mezi nimiž jsou vedle taháků českých umělců 19. a 20. století zařazena zajímavá díla starého umění, ale i několik evropských umělců, jejichž díla se v několika případech objevují na českém...

17. března 2015
Úspěšný začátek

Art Antiques  Úspěšný začátek

1. Art Consulting 22. 2. 2015

Nejdražším dílem únorové aukce v Topičově salonu se nečekaně stal raný obraz Jiřího Karse Z Lisabonu, který jsme představovali v minulém čísle v rubrice Na trhu. Z minimálního podání 456 tisíc se konečná cena vystoupala až na 3,74 milionu korun.

16. března 2015
Zatím nejlepší

Art Antiques  Zatím nejlepší

Sýpka 15. 2. 2015

Prvním milionovým obrazem roku 2015 se stal reprezentativní raný olej Františka Muziky Figura v krajině z roku 1932, která na aukci společnosti Sýpka v neděli 15. února prodala z mírným nárůstem za 2,94 milionu korun.

16. března 2015

Kupkova Amorfa v Paříži

Kupkova Amorfa v Paříži

Studie k Amorfě Františka Kupky v aukci

V rámci výjimečné kolekce prací na papíře se bude 25. března v Christie's v Paříži dražit i studie k Amorfě Františka Kupky, snad nejznámějšímu autorovu dílu vůbec. Cenu jedné z kvašových studí, či možná spíš variant slavného obrazu aukční kat...

13. března 2015
J&T Banka Art Index 2015

J&T Banka Art Index 2015

Rok druhý indexu současných umělců

J&T Banka Art Index ve své druhé edici přináší jen dílčí změny. Pořadí na prvních místech se nezměnilo, v první stovce se nicméně objevuje hned deset nových jmen. Někteří autoři se v žebříčku posunuli i o několik desítek míst, u řady dalších se vý...

10. března 2015
Devadesátá v Brně

Devadesátá v Brně

Generace 90. let ze sbírky Adam Gallery

Ucelený obraz tvorby umělecké generace let 1995–2005 umožňuje až do konce května výstava v brněnské Adam Gallery. Galerie opět láká na pohled do svých vlastních bohatých sbírek, v nichž je především toto období velmi dobře zastoupeno. Vystaveny js...

9. března 2015
De Vries pro Rijksmuseum

Art Antiques  De Vries pro Rijksmuseum

Rekordní cena za dílo rudolfínského sochaře

Bronzová socha Bakchant nesoucí glób od Adriaena de Vriese, která se v prosinci v New Yorku na aukci Christieʼs prodala za rekordních 27,9 milionu dolarů, poputuje do sbírek amsterodamského Rijksmusea.

6. března 2015
Věšín a Bedřich Dlouhý

Věšín a Bedřich Dlouhý

Dorotheum 7. 3. 2015

Aukční dům Dorotheum otevře 7. března brány Prague Marriot Hotelu a představí koupěchtivým zájemcům a sběratelům 270 uměleckých děl, mezi nimiž se nachází například Špálovy <a href="http://www.artplus.cz/cs/aukce/149734-pivonky-ruzove-a-bile?hash=...

3. března 2015
"Důrazně se distancujeme"

"Důrazně se distancujeme"

Komora aukčních síní k činnosti Aukční síně Procházka

Komora aukčních síní České republiky, sdružující klíčové obchodníky s uměním a starožitnostmi v zemi, se v dnešním tiskovém prohlášení důrazně distancovala od činnosti a způsobu jednání českobudějovické Aukční síně Procházka.

27. února 2015
Topičův salon a Rubešova galerie

Výstavní podniky staré Prahy

V následujícím textu pokračujeme v exkursi po uměleckých galeriích předválečné Prahy. Tentokrát se budeme věnovat podniku, který jako jediný můžete navštívit i dnes.

26. února 2015
Špinavá "potvrzení pravosti"

Špinavá "potvrzení pravosti"

Synové Františka Dvořáka brání zneužívání jména svého otce

Velmi problematická a právně nedořešená role znaleckých vyjádření a často až alarmující úroveň některých posudků trápí český trh s uměním už dlouho. Nyní, zdá se, dochází konečně některým zúčastněným trpělivost. Synové významného českého historika...

23. února 2015
Nový rekord Jiřího Karse

Nový rekord Jiřího Karse

Raný Karsův obraz se prodal za 3,7 milionu korun

Obraz Jiřího Karse Lisabon z roku 1907 se na nedělní aukci společnosti 1. Art Consulting prodal za 3,7 milionu korun, více než trojnásobek dosavadního, sotva tři měsíce starého malířova rekordu.

22. února 2015
Zobrazit další

ART+
Databáze

Největší databáze aukčních výsledků na trhu. Vyvolávací a konečné ceny, opakované prodeje, profily autorů, analýza prodejů jejich děl na trhu.

ART+
Metrika

Hlavní ukazatele českého trhu s uměním. Obraty, počty prodaných a neprodaných položek, indexy jednotlivých segmentů trhu.