ART+, vše o trhu s uměním
Prosinec 2021 1621 

Index ART+ v novém rekordu

květen 2017: 1337 bodů

Série úspěšných květnových aukcí se promítla do výsledků Indexu ART+. Měsíc zakončil na hodnotě 1337 bodů, což je nové maximum. Oproti předchozímu rekordu z loňského prosince to představuje nárůst o 14 procent.

 

Index ART+

 

 

Sběratelé a investoři na českých aukcích během května utratili 418 milionů korun, což je rovněž historické maximum. Od začátku roku do konce května činil celkový obrat 604 milionů korun. I bez červnových aukcí by tak letošní první pololetí bylo zhlediska obratu historicky rekordní. 

Za více než milion korun bylo minulý měsíc vydraženo 74 uměleckých děl, hned 8 z nich dokonce překonalo hranici deseti milionů korun. V nových aukčních rekordech byla prodána díla napříč kategoriemi, od 19. století přes klasickou modernu až po poválečné a současné umění. Nových maxim dosáhly obrazy Adolfa Chwaly, Antonína Hudečka, Františka Urbana, Jaroslava Panušky, Vincence Beneše, Toyen, Jindřicha Štyrského, Jiřího Jelínka, Františka Hudečka, Jana Kotíka, Jana Merty či Jiřího Kovandy.

Novým rekordem je také výsledek květnové aukce Galerie Kodl, který dohromady vynesla více než 250 milionů korun (více zde). Přes sto milionů korun vynesla ještě aukce European Arts (více zde). 

Více o metodice výpočtu Indexu ART+ zde.

 

Sdílet na Facebooku  Vytisknout 

Loading...