Vzpomínka na rok 1960 a aukce podniku Antikva
Galerie výtvarného umění v Chebu v rámci cyklu Opus magnum aktuálně představuje malbu Karla Černého Námořník z původní kolekce Jaroslava Borovičky. K obrazu se váže silný příběh, na němž ulpívá něco z tíže tehdejší doby. Původní majitelka obrazu, paní Emilie Srbová, se o něj s chebskou galerií podělila. Cennou vzpomínku na atmosféru českých aukcí přelomu 50. a 60. let, i Jaroslava Borovičku, publikujeme v plném znění.
9. června 2014Druhou červnovou středu v podvečer draží Pictura 83 uměleckých děl. Třetinu položek tvoří plátna s motivem krajiny z počátku 20. století, nabízí se také několik zajímavostí z moderní a současné tvorby. Katalogem pro nás listoval tentokrát ekonom Jan...
5. června 2014Staří mistři na našem a zahraničním trhu
Jarní aukční sezóna vrcholí, a to nejen u nás, ale také ve světě a chystané prodeje starých mistrů u Sothebyʼs a Christieʼs nám umožňují se pozastavit na tímto segmentem trhu s uměním.
2. června 2014Červnové číslo Art+Antiques je z velké části věnováno secesi, respektive umění přelomu 19. a 20. století.
2. června 2014Ružový klobouk za dvojnásobek odhadu
Kupkův obraz Růžový klobouk se na aukci berlínské aukční síně Villa Grisebach prodal za 350 tisíc eur. V přepočtu aktuálním kurzem tedy za více než 9,6 milionu korun.
29. května 2014Z aukcí společností Grisebach a Lempertz
Na aukcích v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem budou v následujících dnech draženy dva liniové obrazy Zdeňka Sýkory a působivý raný olej Františka Kupky.
28. května 2014Vystavovaný chrom Huga Demartiniho, propalovaný dřevěný reliéf Eduarda Ovčáčka, Ladislav Novák publikovaný Jiřím Valochem, a další drobné sběratelské perličky z poválečného českého umění. Redakční výběr z červnového katalogu Orlys.
27. května 2014V Praze a v Londýně padly aukční rekordy
Zatímco se včera v rozpálené odpolední Praze bojovalo o dílo mistra italské renesance 16. století Parise Bordoneho, v Londýně se strhla bitva o znovunalezenou malbu Jakuba Schikanedera. Oba obrazy zaznamenaly výrazné cenové nárůsty. Zatímco práce ita...
23. května 2014Z kolekce Arcimbolda 27. 5. 2014 vybírá... Olga Lomová
Jedenáctá aukce asiatik galerie Arcimboldo představuje tentokrát předměty výhradně z Východní a Vnitřní Asie. Co do počtu předmětů kraluje Čína, na druhém místě je Japonsko, následuje menší kolekce předmětů z Mongolska a Tibetu a nejméně – pouhými tř...
22. května 2014Stano Filko, Čapkovy linořezy s proveniencí, dvoumetrový Hanuš Schweiger z gobelínky ve Valašském Meziříčí, skleněná amfora Moser 1882 s emailovou malbou, Valentin Držkovic. Redakční výběr z květnové aukce Sýpky.
20. května 2014Poválečné a současné umění v New Yorku květen 2014
Vrchol jarní aukční sezóny v podobě newyorských eveningů máme již za sebou. Velká očekávání se na rozdíl od aukcí impresionistů naplnila a současně se potvrdilo, že nejvíce finančních prostředků každoročně proteče právě v kategorii poválečné moder...
19. května 2014V záplavě nabídky vrcholící aukční sezony bychom rádi upozornili na díla dostupná širokému sběratelskému publiku, která nebývají zmiňována tak často jako milionové položky z obálek aukčních katalogů. Tentokrát jsme vybrali dílo Josefa Multruse reprez...
18. května 2014Galerie Kodl a Vltavín 25. 5. 2014
Malby Antonína a Josefa Mánesových nejsou na aukčním trhu nabízeny příliš často. Když už se nějaká objeví, jedná se povětšinou o komornější formáty, o díla sice zajímavá, která však v kontextu tvorby obou autorů nejsou nijak zvlášť důležitá či přelom...
17. května 2014Arthouse Hejtmánek 22. 5. 2014
Z hlediska obratu představují staří mistři v rámci českého trhu s uměním poměrně okrajový segment. Podle analýzy ART+ se v minulých pěti letech na celkovém objemu českých aukcí podíleli pouhými třemi procenty. Vedle zástupců českého baroka se tuzemšt...
16. května 2014Arthouse Hejtmánek 22. 5. 2014
Na nabitý aukční květen připravil svou v pořadí druhou aukci i Arthouse Hejtmánek a nutno hned na úvod říci, že se aukčnímu domu opět podařilo shromáždit zajímavý a reprezentativní výběr uměleckých děl a předmětů s potenciálem oslovit široké spektrum...
16. května 2014European Arts 20. 5. a galerie Kodl 25. 5. 2014
Květnové aukce představí, po nedávné retrospektivě, hned několik děl malíře, kreslíře a grafika Stanislava Podhrázského, představitele české poválečné malby a člena umělecké skupiny Máj. Bude se dražit cenná raná Krajina měsíční i pozdní plátno Tři...
14. května 2014Největší databáze aukčních výsledků na trhu. Vyvolávací a konečné ceny, opakované prodeje, profily autorů, analýza prodejů jejich děl na trhu.
Hlavní ukazatele českého trhu s uměním. Obraty, počty prodaných a neprodaných položek, indexy jednotlivých segmentů trhu.